PIXMA MP780

Zařízení se vyznačuje novým futuristickým designem a v jediné jednotce soustřeďuje všechny funkce - i něco navíc - požadované od produktu určeného pro použití doma či v kanceláři.
MP780 je jedno z osmi zařízení, která dnes společnost Canon uvedla na trh pod novou značkou PIXMA. Všechny produkty PIXMA reagují na rychle rostoucí poptávku po osobních fotografických tiskárnách a umožňují produkci fotografií v kvalitě fotolabu díky využití technologie FINE (Full-photolithographic Inkjet Nozzle Engineering) a kapiček inkoustu 2 pl. Pro design v minimalistickém pojetí jsou charakteristické čisté linie a lesklá povrchová úprava. Zařízení je navíc vybaveno dvěma dráhami podávání papíru, jež umožňují flexibilní ukládání a provoz.

Hlavními funkcemi jsou:

 • Tisk dokumentů - rychlostí 25 str./min monochromaticky,17 str./min v barvách
 • Tisk fotografií - 4800 × 1200 dpi, kapičky 2 pl inkoustu, kompatibilní s PictBridge
 • Barevné kopírování - 22 kopií/min monochromaticky,17 kopií/min v barvách, automatický podavač dokumentů na 35 listů
 • Plochý skener - plné barvy, optické rozlišení 2400 × 4800 dpi, rozhraní Hi-Speed USB 2.0
 • 2 způsoby podávání papíru - podavač listů a zásobník
 • Tisk na CD-R/DVD
 • Fax (MP780) – Super G3, plné barvy, paměť na 250 stran
 • Velký podsvícený LCD displej se zobrazením ikon usnadňujících použití
 • Přímý tisk z fotoaparátuVše v jednom
Jeden kabel, jeden zdroj napájení, jedna instalace ovladače a jediná nutná investice - to jsou charakteristické znaky kompaktních zařízení MP750 a MP780 navržených tak, aby šetřila čas, prostor a zamezila zbytečným komplikacím. Duplexní jednotka provádí automatický oboustranný tisk a kopírování a dvě dráhy podávání papíru umožňují střídavé použití papíru a speciálních fotografických médií bez nutnosti výměny médií v zásobníku. Obě jednotky jsou vybaveny funkcí přímého tisku na kompatibilní disky CD-R a DVD.

Tisk jako v osobním fotolabu
Ve speciálním procesu nazvaném FINE společnost Canon přizpůsobila vlastní výrobní technologii s využitím silikonových čipů a vytvořila tiskové hlavy vyznačující se odolností a přesností, která je téměř stejná jako u integrovaných obvodů. Na tiskových hlavách FINE v zařízení MP750 je umístěno 1856 mikrotrysek, jež za sekundu vystřelí miliony inkoustových kapiček, velkých pouze 2 pikolitry. Takto se na papír umístí více inkoustu za kratší dobu a s vyšší přesností. Snímky nejsou zrnité, vyznačují se bezkonkurenční ostrostí, kontrastem, širokou škálou barev a plynulými přechody tónů. Tisk dokumentů dosahuje rychlosti až 25 str./min monochromaticky a 17 str./min v barvách a bezokrajová fotografie formátu 4" × 6" se vytiskne za 36 sekund.
Přímý tisk z nejnovějších modelů digitalních fotoaparátů a digitálních videokamer bez nutnosti stažení do PC je umožněn díky podpoře otevřené tiskové normy PictBridge.


Faxování
Zařízení MP780 je vybaveno faxem Super G3 s nejrychlejším faxovým modemem, schopností přijímat více faxů bez blokování linky a přenosem v plných barvách. Paměť na 250 stran zajišťuje, že nedojde ke ztrátě faxů ani v případě, že ve stroji přes noc dojde inkoust nebo papír. Je také podporováno přímé faxování z PC aplikací.


Lepší inkousty, vyšší kontrast, žádné plýtvání
Zařízení využívá technologii Canon ContrastPLUS, která používá pigmentový černý inkoust, zajišťující čistý, ostrý tisk dokumentů, a černý inkoust na bázi barviva a barevné inkousty, které zaručí tisk kvalitních fotografií s vysokým kontrastem. Inkousty jsou uloženy v průhledných, samostatně vyměnitelných zásobnících. Vyměňují se pouze ty zásobníky, které jsou zcela prázdné, čímž se zamezuje plýtvání inkoustem. Hlášení na obrazovce počítače upozorňuje uživatele, že některá z barev dochází, a zařízení nezahájí tisk další stránky, nestačí-li zbývající množství inkoustu na její dokončení


Snadnější práce
Software MP Navigator, zcela nový nástroj, který je součástí dodávky, pomáhá uživatelům dosáhnout okamžitých optimálních výsledků s vynaložením minimálního úsilí. Uživatelé si vyberou potřebnou funkci (např. skenování, tisk obrázků z počítače) a také požadovaný druh výstupu: tisk fotografie, PC kopie, OCR, tisk nebo uložení jako soubor či PDF.


Software

  Zařízení je dodáváno s následujícím softwarem:
 • ScanSoft OmniPage SE - aplikace pro optické rozpoznání znaků, která převádí naskenovaný text do rozpoznatelných znaků a umožňuje jeho úpravy a ukládání do textového souboru, který lze prohledávat.
 • Presto!PageManager - (pouze Windows) systém elektronické správy dokumentů a archivace usnadňující skenování, sdílení a systematické uspořádání fotografií a dokumentů automatickým připojením k více než 100 možných běžně používaných aplikací.
 • Easy-PhotoPrint - je vybaven funkcemi pro výběr média a změnu velikosti výstupu. Mezi jeho funkce patří např. "zaostření obličeje", které provádí korekci rozostřených obličejů, funkce "korekce efektu červených očí" a "digitální vyhlazení obličeje" snižující počet vrásek na fotografii.
 • Easy-WebPrint - (pouze Windows) je umístěn na panelu nástrojů prohlížeče Explorer a usnadňuje tisk webových stránek, šetří čas, inkoust a papír správným nastavením tak, aby se jedna webová stránka vytiskla na jednu stránku papíru - tím zamezuje nežádoucímu oříznutí pravého okraje při tisku webových stránek.


Zařízení MP750 a MP780 jsou kompatibilní s Win98/Me/2000/XP a Mac OSX v10.2.4 nebo novějšími.