PIXMA MP450

Společnost Canon, přední světový dodavatel technologií pro fotografování a elektronické zpracování obrazu, představuje nové multifunkčního zařízení PIXMA MP450 pro domácí fotolaboratoř s přímým tiskem, vysokou rychlostí tisku, rozlišením 48001 × 1200 dpi a velikostí inkoustové kapičky 2 pikolitry2.

Toto kreativní multifunkční zařízení, které je schopno vytisknout barevnou bezokrajovou fotografii formátu 10 × 15 cm v profesionální kvalitě přibližně za 55 sekund, umožňuje také přímý tisk z celé řady zdrojů: paměťových karet3, digitálních fotoaparátů a videokamer s podporou PictBridge či mobilních telefonů prostřednictvím vestavěného infračerveného portu IrDA nebo volitelného adaptéru pro Bluetooth. Barevný LCD displej s úhlopříčkou 4,7 cm umožňuje p

MP450 využívá tiskové technologie společnosti Canon FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) s velikostí inkoustové kapičky 2 pikolitry2 pro profesionální výsledky. Elegantní zařízení také obsahuje:

  • Plnobarevné skenování na plochém skeneru ve vysokém rozlišení až 1200 x 2400 dpi
  • Rychlé kopírování: 22 kopií/min při monochromatickém a 17 kopií/min při barevném kopírování

MP450 využívá nový systém ChromaLife100, který je zárukou vysoké odolnosti tisků vůči blednutí. Ve spojení s tiskovými médii Canon odolávají tisky produkované systémem ChromaLife100 blednutí po dobu 100 let, jsou-li uloženy v albu. Snímky vystavené bez ochranného skla či fólie odolávají na vzduchu blednutí po dobu 10 let, jsou-li vytištěny na fotografické papíru Pro (PR-101)4.


Rychlost a kvalita tisku na úrovni profesionální fotolaboratoře
Patentem chráněná polovodičová výrobní technika FINE vytváří tiskové hlavy s neobyčejnou hustotou trysek tiskové hlavy s průměrem mikrotrysek 10 mm. Při jednom přejezdu hlavy FINE je tak na stránku naneseno více inkoustu než u tradiční inkjetové technologie. Bezokrajové fotografie až do velikosti A4 tak lze tisknout s opravdu vysokou rychlostí.

Při tisku fotografií zaručuje technologie FINE kvalitu na úrovni profesionální laboratoře. Na papír jsou každou sekundu vystřikovány miliony mikroskopických kapiček, díky čemuž je obraz dokonale konzistentní a tisk přesný. S technologií FINE lze samozřejmě rychle a kvalitně tisknout nejrůznější typy dokumentů

Vysokorychlostní rozhraní USB eliminuje prodlevy způsobené pomalým přenosem dat, takže tisk probíhá vždy s maximální kapacitou.


Zdokonalený samostatný tisk fotografií
Pro tisk bez použití počítače je zde možnost připojení digitálního fotoaparátu či videokamery prostřednictvím portu PictBridge a tisknout z většiny paměťových karet či mobilních telefonů. Fotografický indexový list – (automaticky generovaný přehled snímků na paměťové kartě se zaškrtávacími políčky) zjednodušuje výběr fotografií a médií při tisku přímo z paměťové karty. Barevný LCD displej s úhlopříčkou 4,7 cm umožňuje prohlížení a výběr snímku při tisku bez počítače. Pomocí řady vestavěných funkcí pak lze fotografie upravovat bez použití počítače. Mezi tyto funkce patří například projasňovač tváří, redukce červených očí, optimalizér obrazu či efekty vyvážení barev.


Kvalita, která vydrží
Pro lepší odolnost vůči blednutí podporuje tiskárna Canon ChromaLife100: nový systém jedinečných inkoustů na bázi barviva s neobyčejnou šířkou barevného gamutu a speciálních fotografických papírů navržený pro tisk tiskovými hlavami FINE. Tento technologický „trojúhelník“ konstrukce trysek, inkoustu a tiskových médií produkuje fotografie, které předčí tradiční fotografie jak kvalitou, tak trvanlivostí. Při uložení ve fotoalbu odolávají tisky blednutí po dobu 100 let, při vystavení pod sklem 30 let a při vystavení na vzduchu 10 let4.


Rychlé kopírování bez okrajů
Zvýšení hustoty mikrotrysek, díky kterému bylo možné zvýšit rychlost tisku, se přímo projevuje i při kopírování. Monochromatické kopie tak lze pořizovat rychlostí 22 kopií/min a barevné kopie rychlostí až 17 kopií/min. Multifunkční zařízení MP450 umožňuje kopírování s přizpůsobením velikosti kopie na stránku, zatímco MP170 nabízí také kopírování s automatickým nastavením expozice (AE) – dokumenty jsou předskenovány pro určení a optimalizaci výsledku pro různé oblasti textu, fotografií a pozadí na jednotlivých stránkách originálu. Bezokrajové kopie lze pořizovat při kopírování formátů A4, 13 x 18 cm, 10 x 15 cm a kreditních karet.


Výkonné a kvalitní skenování
Vlastní skenovací technologie Canon umožňuje kvalitní skenování s maximálním rozlišením 1200 x 2400 dpi. Pro dosažení optimálních výsledků lze dokument rozdělit do oblastí, které pak mohou být naskenovány při různém nastavení. Zařízení obsahuje celou řadu funkcí pro úpravu skenovaného obrazu včetně opravy blednutí, automatického odstranění prachu a škrábanců, opravu zrna, rozostřovací masky a oddálení pro eliminaci moiré.

Jsou zde také užitečné funkce pro úsporu času, jako je např. Multi Scan, která umožňuje skenovat až 10 fotografií najednou a následně je uložit jako samostatné soubory s automatickou úpravou vyrovnání. Skenované dokumenty lze také přímo ukládat do formátu PDF (Portable Document Format), takže odpadá nutnost manuální konverze pomocí samostatného softwaru. Stránky je možné snadno seřadit a přidat do již hotových PDF dokumentů prostřednictvím aplikace MP Navigator. Automatická funkce optického rozpoznávání znaků (OCR) vkládá do PDF souborů text skutečně jako text, takže v dokumentu lze snadno vyhledávat.


Vhodná tisková média
Výhody hardwarové technologie tiskárny se naplno projeví teprve tehdy, je-li pro tisk použito originálních tiskových fotografických médií Canon a originálních inkoustů. Rozmanitý a stále se rozrůstající sortiment tiskových médií Canon – včetně nových cenově dostupných papírů (Lesklý fotografický papír pro každodenní použití (GP-501)) – je navržen speciálně pro použití v kombinaci s inkousty Canon a technologií FINE. Fotografické papíry a média jsou dostupné v nejrůznějších velikostech (od vizitky po A4), typech (včetně malých samolepek) a s nejrůznější povrchovou úpravou (od matné přes pololesklou až po vysoký lesk). V nabídce nechybí ani oboustranný fotografický papír (PP-101D 13 x 18 cm a PP-101D A4) a špičkový fotografický papír Pro (PR-101) pro trvanlivé fotografie prvotřídní profesionální kvality.


Software
Přístroj MP450 je dodáván s bohatou softwarovou výbavou:

  • MP Navigator 2.0 – pomáhá uživatelům okamžitě dosáhnout optimálních výsledků při vynaložení minimální námahy. Uživatelé prostě zvolí požadovaný proces a požadovaný výstup. Verze 2.0 obsahuje následující funkce: rozšířená podpora PDF, zdokonalené okno pro zvětšování skenovaných dokumentů, tlačítka a ovládací prvky pro lepší použitelnost, možnost skenování z barevných časopisů či filmu.
  • Easy-PhotoPrint – usnadňuje proces tisku fotografií, asistuje při výběru tiskového média, umožňuje změny velikosti a použití efektů.
  • Easy-WebPrint (pouze Windows) – rozšíření nástrojové lišty prohlížeče Internet Explorer o možnost jednoduchého tisku webových stránek.
  • ScanSoft OmniPage SE – aplikace pro optické rozpoznání znaků, která převádí naskenovaný text do rozpoznatelných znaků a umožňuje jeho úpravy a ukládání do textového souboru, který lze prohledávat.
  • Arcsoft PhotoStudio – program pro úpravu fotografií včetně automatického vyvážení barev a odstínů, klonování, animovaného 3D textu a dalších 40 speciálních efektů.


Multifunkční zařízení MP450 je kompatibilní s operačními systémy Windows 98/Me/2000/XP, Mac OS X v10.2.4 a novějšími.


1 Kapičky inkoustu mohou být kladeny s minimální roztečí 1/4800 palce (maximální rozlišení tiskárny)

2 Minimální velikost kapičky inkoustu

3 Včetně: CompactFlash®, Microdrive™, Sony Memory Stick®, Memory Stick ProTM, SmartMedia™, Secure Digital, a Multimedia card. A také xD-Picture card, Memory Stick DUO, Memory Stick DUO Pro a karta miniSD, které však vyžadují volitelný adaptér.

4 Veškeré uvedené hodnoty jsou odhady založené na urychlených testech, a tudíž jsou bez záruky. Odolnost vůči blednutí po dobu 100 let se vztahuje na tisky na papírech PR-101, PP-101, SG-101, GP-401, GP-501, které jsou uloženy pod ochrannou fólií. Odolnost vůči blednutí po dobu 30 let se vztahuje pouze pro tisky na médiích PR-101 a PP-101, odolnost proti blednutí pro dobu 10 let se vztahuje pouze na tisky na papíru PR-101. Hodnoty odolnosti proti světlu a působení vzduchu předpokládají vystavení fotografií v interiéru, za běžných podmínek a bez přímého slunečního světla.
rohlížení a výběr snímku při tisku bez počítače.