PIXMA MP150

Společnost Canon, přední světový dodavatel technologií pro fotografování a elektronické zpracování obrazu, představuje dvě multifunkční zařízení pro domácí fotolaboratoř: PIXMA MP150 a PIXMA MP170. Tyto dva přístroje nahrazují v řadě PIXMA předchozí oblíbené modely PIXMA MP110 a PIXMA MP130. Oba se vyznačují stylovým designem, vysokou rychlostí a špičkovou kvalitou tisku. Navíc umožňují skenování a barevné kopírování na témže přístroji.
Při velikosti inkoustové kapky 2 pikolitry1, rozlišení 48002 × 1200 dpi a výkonu tiskových hlav FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) produkují oba dva modely kvalitní fotografie na úrovni profesionální fotografické laboratoře. Tisknout lze i přímo z fotoaparátu či videokamery přes rozhraní PictBridge. Zařízení MP170 je navíc vybaveno sloty pro většinu nejrozšířen

Tato zařízení „tři v jednom“ s funkcemi „skenování-kopírování-tisk“ dále nabízejí:

  • Rychlý tisk bezokrajových fotografií formátu 10 × 15 cm v profesionální kvalitě s rychlostí do 55 sekund
  • Dlouhodobou odolnost vytištěných fotografií proti blednutí na světle, která je zajištěna systémem Canon ChromaLife100
  • Rychlé kopírování: 22 kopií/min při monochromatickém a 17 kopií/min při barevném kopírování
  • Plnobarevné skenování na plochém skeneru ve vysokém rozlišení až 1200 × 2400 dpi


Osobní fotolaboratoř FINE
Patentem chráněná polovodičová výrobní technika FINE produkuje tiskové hlavy s neobyčejnou hustotou trysek tiskové hlavy s průměrem mikrotrysek 10 m. Inkoustové kapičky jsou na tiskové médium vystřikovány s bezkonkurenční rychlostí, spolehlivostí, konzistentností a přesností. Díky zvýšení počtu mikrotrysek a prodloužení tiskové hlavy teď multifunkční zařízení vystřeluje na papír miliony kapiček o velikosti 2 pikolitry1 každou sekundu, takže fotografie o velikosti 10 x 15 cm je vytištěna přibližně za 55 sekund – tedy o 36 % rychleji než u předchozích modelů. Oba přístroje dokáží vytisknout bezokrajové fotografie až do velikosti A4. Výsledné tisky jsou bez viditelného zrna a jsou plně srovnatelné s tradičními fotografiemi na bázi halogenidu stříbra. S technologií FINE lze samozřejmě rychle a kvalitně tisknout nejrůznější typy dokumentů.


Tisk fotografií
Fotografický indexový list – (automaticky generovaný přehled snímků na paměťové kartě se zaškrtávacími políčky) zjednodušuje výběr fotografií a médií při tisku přímo z paměťové karty. Snímky lze také bez použití počítače upravovat: je zde možnost projasnění obličejů při fotografování proti světlu či automatické odstranění efektu červených očí způsobeného při fotografování s bleskem.


Kvalita, která vydrží
Pro lepší odolnost vůči blednutí podporují přístroje Canon ChromaLife100: nový systém jedinečných inkoustů na bázi barviva s neobyčejnou šířkou barevného gamutu a speciálních fotografických papírů navržený pro tisk tiskovými hlavami FINE. Tento technologický „trojúhelník“ konstrukce trysek, inkoustu a tiskových médií produkuje fotografie, které předčí tradiční fotografie jak kvalitou, tak trvanlivostí. Při uložení ve fotoalbu odolávají tisky blednutí po dobu 100 let, při vystavení pod sklem 30 let a při vystavení na vzduchu 10 let4.


Rychlé kopírování bez okrajů
Zvýšení počtu mikrotrysek, díky kterému bylo možné zvýšit rychlost tisku, se přímo projevuje i při kopírování. Monochromatické kopie tak lze pořizovat rychlostí 22 kopií/min a barevné rychlostí až 17 kopií/min. Obě multifunkční zařízení umožňují kopírování s přizpůsobením velikosti kopie na stránku, zatímco MP170 nabízí také kopírování s automatickým nastavením expozice (AE) – dokumenty jsou předskenovány pro určení a optimalizaci výsledku pro různé oblasti textu, fotografií a pozadí na jednotlivých stránkách originálu.
Bezokrajové kopie lze pořizovat při kopírování formátů A4, 13 × 18 cm, 10 × 15 cm a kreditních karet.


Výkonné skenování
Vlastní skenovací technologie společnosti Canon, která je použita u obou modelů, umožňuje kvalitní skenování s maximálním rozlišením 1200 x 2400 dpi. Pokročilé víko typu Z umožňuje kvalitní skenování silnějších předloh, jako jsou knihy či časopisy, neboť zajišťuje rovnoměrný tlak na celý dokument. Pro dosažení optimálních výsledků lze dokument rozdělit do oblastí, které pak mohou být naskenovány při různém nastavení. Každé zařízení obsahuje celou řadu funkcí pro úpravu skenovaného obrazu včetně opravy blednutí, automatického odstranění prachu a škrábanců, opravy zrna, rozostřovací masky a oddálení pro eliminaci moiré.

Funkce Multi Scan šetří čas díky možnosti naskenovat až 10 fotografií najednou a následně je uložit do samostatných souborů s automatickou korekcí napřímení. Skenované dokumenty lze také přímo ukládat do formátu PDF (Portable Document Format), takže odpadá nutnost manuální konverze pomocí samostatného softwaru. Stránky je možné snadno seřadit a přidat do již hotových PDF dokumentů prostřednictvím aplikace MP Navigator. Automatická funkce optického rozpoznávání znaků (OCR) vkládá do PDF souborů text skutečně jako text, takže v dokumentu lze snadno vyhledávat.


Software
Obě multifunkční zařízení jsou dodávána s bohatou softwarovou výbavou:

  • MP Navigator 2.0 – pomáhá uživatelům okamžitě dosáhnout optimálních výsledků při vynaložení minimální námahy. Uživatelé prostě zvolí požadovaný proces a požadovaný výstup. Verze 2.0 obsahuje následující funkce: rozšířená podpora PDF, zdokonalené okno pro zvětšování skenovaných dokumentů, tlačítka a ovládací prvky pro lepší použitelnost, možnost skenování z barevných časopisů či filmu.
  • Easy-PhotoPrint – usnadňuje proces tisku fotografií, asistuje při výběru tiskového média, umožňuje změny velikosti a použití efektů.
  • Easy-WebPrint (pouze Windows) – rozšíření nástrojové lišty prohlížeče Internet Explorer o možnost jednoduchého tisku webových stránek.
  • ScanSoft OmniPage SE – velmi účinný nástroj pro optické rozpoznávání znaků (OCR) pro konverzi naskenovaných textových dokumentů na editovatelné dokumenty. Přispívá k úspoře času a zvýšení produktivity rychlým převedením souborů PDF a stohů papíru do podoby dokumentů pro textové zpracování a souborů počítačových výstupů.
  • Arcsoft PhotoStudio – program pro úpravu fotografií včetně automatického vyvážení barev a odstínů, klonování, animovaného 3D textu a dalších 40 speciálních efektů.

Multifunkční zařízení jsou kompatibilní s operačními systémy Windows 98/Me/2000/XP, Mac OS X v10.2.4 a novějšími.

1 Kapičky inkoustu mohou být kladeny s minimální roztečí 1/4800 palce (maximální rozlišení tiskárny)

2 Minimální velikost kapičky inkoustu

3 Včetně: CompactFlash®, Microdrive™, Sony Memory Stick®, Memory Stick ProTM, SmartMedia™, Secure Digital, a Multimedia card. A také xD-Picture card, Memory Stick DUO, Memory Stick DUO Pro a karta miniSD, které však vyžadují volitelný adaptér.

4 Veškeré uvedené hodnoty jsou odhady založené na urychlených testech, a tudíž jsou bez záruky. Odolnost vůči blednutí po dobu 100 let se vztahuje na tisky na papírech PR-101, PP-101, SG-101, GP-401, GP-501, které jsou uloženy pod ochrannou fólií. Odolnost vůči blednutí po dobu 30 let se vztahuje pouze pro tisky na médiích PR-101 a PP-101, odolnost proti blednutí pro dobu 10 let se vztahuje pouze na tisky na papíru PR-101. Hodnoty odolnosti proti světlu a působení vzduchu předpokládají vystavení fotografií v interiéru, za běžných podmínek a bez přímého slunečního světla.
ějších paměťových karet3.